مقالات

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

بیشتر متخصصان و معماران که در زمینه  دکوراتیو فعالیت می کنند برای تزیین و تغییرات دکوراسیون آشپزخانه از پوشش های میکروسمنت استفاده می کنند.

 به طوری که متخصصین مجموعه هایکا برای دکوراسیون های مختلف آشپزخانه ایده ها و خلاقیت های به روز و مدرن را در نظر دارند که به راحتی می ‌توان از این ایده ها برای بازسازی آشپزخانه خود به طور تضمینی استفاده کرد.

از آنجا که قلب خانه آشپزخانه است طراحان و متخصصین در این زمینه حساسیت ویژه‌ای به خرج می دهند به طوری که برای دیوار و کف آشپزخانه از میکروسمنت استفاده می‌کنند که جایگزین مناسبی برای کاشی سرامیک و حتی سنگ می باشد.

 اگر بخواهیم یک دلیل قانع کننده بیان کنیم که چرا از میکروسمنت استفاده می کنند دلیلش این است که در برابر گرما و حتی رطوبت مقاومت بالایی دارد به همین دلیل است که به راحتی می‌توان از این پوشش در کلیه قسمت های مختلف آشپزخانه استفاده کرد.

از جمله فضاهایی که در آشپزخانه باید از میکروسمنت استفاده کرد فضای بین کابینتی و همچنین پشت سینک ظرفشویی و اجاق گاز می باشد.

 به طوری که استفاده از این پوشش در بین کابینت و یا سینک ظرفشویی به دلیل مقاومت بالایی که این محصول در برابر آب دارد و ضد آب است بهترین گزینه بوده و همچنین اگر در فضای پشت گاز از میکروسمنت استفاده شود در برابر گرما و رطوبت مقاوم است.

ویژگی دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه جدایی از این که می تواند یک فضای زیبا و بصری را ایجاد کند می تواند دارای برخی از ویژگی ها هم باشد.

 به گونه ای که استفاده از محصول میکروسمنت در فضای داخلی آشپزخانه موجب شده که اگر در فضاهای پشت گاز محتویات غذا باعث لکه شدن دیواره های پشت گاز شده باشد به آسانی تمیز شوند.

 از سوی دیگر رنگ هایی که می خواهید در آشپزخانه استفاده کنید با استفاده از میکرو سمنت متنوع بوده و می تواند در سادگی کامل و یا به صورت طرح های متنوع زیبایی خارق العاده ای را برای مشتریان ایجاد کند.

دکوراسیون آشپزخانه

مزیت های اجرای دکوراسیون آشپزخانه

در اجرای دکوراسیون آشپزخانه که از ماده اولیه میکروسمنت استفاده می شود مزیت هایی وجود دارد که در ذیل به برخی از این مزیت ها اشاره خواهیم کرد.

 • یکی از مزیت های استفاده از میکروسمنت در آشپزخانه این است که به راحتی می‌تواند بر روی هر سطوحی در محیط آشپزخانه اجرا شود و فقط کافیست چند روزی تحمل کنید آشپزخانه شما کاملاً آماده می شود.
 • با استفاده از میکروسمنت برای دکوراسیون آشپزخانه شما با طیف گسترده ای از رنگ های مختلف که می تواند این رنگ ها متناسب با سلیقه و انتخاب شما انتخاب شود فراهم است.
 • یک مزیت ویژه استفاده از این نوع پوشش ها مقاومت بالای آنها در برابر حرارت و همچنین مواد شیمیایی است که باعث شده که در آشپزخانه بیشترین استفاده از میکروسمنت توجه ویژه‌ای شود.
 • تضمین کردن یک پوشش کاملاً ضد آب در فضایی که در معرض بیشتر آب قرار دارد می تواند از مزیت ویژه میکروسمنت در آشپزخانه باشد.
 • ضد لغزش بودن میکروسمنت در دکوراسیون آشپزخانه نیز از مزیت های بزرگ این پوشش به شمار می آید.
 • متناسب با سلیقه ای که مشتریان دارند می توانند با استفاده از میکرو سمنت برای طراحی دکوراسیون های خود به صورت طرح های مینیمالیستی، نوردیک و غیره استفاده کنند به طوری که می توانند این اجرا را به متخصصین معتبر مجموعه هایکا بسپارند.
 • از دیگر مزیت های پوشش دکوراتیو میکروسمنت می توانیم به غیر آتش زا بودن اشاره کرد از طرفی نیز می توان با استفاده از شابلون طرح های بی نظیری را در آشپزخانه اجرا کرد.
 • در برابر سایش، ضد خش و حتی اشعه یووی هم مقاومت بالایی دارد و به راحتی می توانید با دست از این پوشش استفاده کنید.

صفحه کابینت از عناصر اصلی دکوراسیون آشپزخانه

از آنجا که یک عنصر اصلی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده از صفحه کابینت می باشد استفاده از پوشش میکروسمنت می ‌تواند در بازسازی صفحه کابینت حتی بدون تعویض آن به طور ویژه و به راحتی انجام شود.

به راحتی می توانید با پوشش میکروسمنت صفحه کابینت خود را به رنگ های روشن تا تیره و یا حتی ترکیبی از رنگ های مختلف در حالت های مات و شفاف و حتی به صورت بافت های برجسته ایجاد کنید.

مشخصات کامل پوشش هایی که در دکوراسیون آشپزخانه نقش دارند به شرح زیر می باشد.

 • ابعاد بسته بندی پوشش میکروسمنت متنوع بوده یعنی می توانید آن را در وزن های مختلف از ۲ کیلوگرم ۲۵ کیلوگرمی در ظروف کاملاً استاندارد تهیه کنید.
 • حداکثر اندازه ای که ذرات تشکیل دهنده این پوشش دارد صد میکرون است.
 • قابلیت اجرای متنوع انواع طرح های ابر و باد توسط این پوشش امکان پذیر است.

قیمت اجرای دکوراسیون آشپزخانه

برای اجرای تغییر دکوراسیون آشپزخانه عواملی هستند که بر روی قیمت تاثیر می گذارند که یکی از این عوامل نحوه اجرا توسط متخصصین مجموعه هایکا و در مرحله بعدی مواد اولیه که نقش بسزایی در اجرای تغییر دکوراسیون آشپزخانه دارند همچون پوشش میکروسمنت که در بازار داخلی یا خارجی ممکن است با قیمت های مختلفی توضیح شود.

مسلماً برای اجرای پوشش میکروسمنت متراژ بر حسب متر مربع بر روی قیمت تاثیر گذار است.

نحوه اجرای طراحی دکوراسیون آشپزخانه

برای اینکه اجرای دکوراسیون آشپزخانه به طور صحیح انجام شود باید مراحل زیر را با دقت انجام داد.

 • در صورتی که از پوشش میکروسمنت برای اجرای دکوراسیون آشپزخانه استفاده می شود باید قبل از اجرا نظافت سطوح در قسمت های مختلف آشپزخانه انجام شود به طوری که باید هیچگونه آثاری از ذرات کثیفی ولکه و حتی چربی در بخش هایی که از پوشش میکرو سمنت قرار است استفاده شود وجود نداشته باشد.
 • در مرحله بعدی اجرای پرایمر است به طوری که باید یک لایه چسبناک که متشکل از رزین و میکروسمنت باشد در قسمت های مختلف آشپزخانه ریخته می شود و این امر موجب می‌شود که پوشش قبلی به میزان قابل توجهی همراه با این پوشش جذب شده و سپس به راحتی می توان درزهای کاشی ها یا دیگر دکوراسیون های قبلی آشپزخانه را پوشاند.
 • حال نوبت به یک زیرسازی مناسب می رسد که بهتر است در اجرای دکوراسیون آشپزخانه از میکروبیس  که خود نوعی دیگری از میکرو سمنت است به همراه مش در اجرای دکوراسیون آشپزخانه اجرا شود که این امر باعث می شود که پوشش میکروسمنت به مرور زمان ترک نخورد.
 • در مرحله پایانی نوبت به اجرای میکروسمنت نهایی خواهد رسید به طوری که در این مرحله با توجه به میزان لغزندگی که مد نظر مشتری می باشد اجرای میکروسمنت همراه با رنگ های مختلف و همچنین بافت های مدنظر در دو دست روی لایه قبلی اجرا خواهد شد و سپس افزودنی هایی که موجب مقاومت این پوشش از نظر شیمیایی و فیزیکی را افزایش می دهد به این پوشش میکروسمنت اضافه خواهیم کرد و در انتها می توانید یک دکوراسیون بسیار جذاب که دارای مقاومت بالا با شفافیت و پوشش دهی مناسب را مشاهده کنید.
 • بهتر است بعد از اجرای میکروسمنت برای اینکه سطح مورد نظر دچار ترک خوردگی نشود سیستم گرمایش در آشپزخانه را به مدت ۴۸ ساعت قبل از اجرا و تا ۴ هفته بعد از آن خاموش کنید و سپس به تدریج دما را افزایش دهید.
 • به این نکته توجه کنید که تا یک هفته بعد از تغییر دکوراسیون آشپزخانه توسط پوشش میکروسمنت با سطح مدنظر با احتیاط برخورد کنید و تا حد امکان هیچ فشار بر روی آن نیاورید.

پرفروش ترین دکوراسیون بین کابینتی در آشپزخانه

شما مشتریان گرامی که مطابق با مد روز اقدام به تهیه دکوراسیون آشپزخانه خود می کنید به شما پیشنهاد خواهیم کرد که از بین کابینتی های میکروسمنت مجموعه هایکا استفاده کنید.

 این مجموعه توانسته است مدرن ترین نوع بین کابینتی را با سبک و سیاق بسیار ساده اما یک اکسسوری بسیار جذاب در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

 در این زمینه می توانید به سایت هایکا  مراجعه کرده و با مشاوران این مجموعه در زمینه اجرای این بین کابینتی برای دکوراسیون آشپزخانه خود صحبت کرده و از اجرای آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *